Oeganda – Gulu
Projectinformatie
19-7-2010 t/m 11-8-2010 |
Gulu, in Oeganda |
€ 2.250,- |
UG001 |
Joanne Broekema en Mike Verkouter |
Dit project zit helaas vol…
|
Projectomschrijving
In Oeganda is het verleden net zo bloedrood als de rode klei die de vruchtbare bodem vormt voor de prachtige natuur. Oeganda draagt een trauma mee, waarbij het nog lang zal duren voor het geheeld is. Het is bijzonder dat hier de boodschap van hoop en verzoening zo gretig wordt aangehoord.
Gulu is een stad in het noorden van Oeganda en lag lang midden in het gebied waar rebellenlegers een burgeroorlog uitvochten met de regering. Elke nacht vluchtten 15.000 kinderen de stad in, om daar in relatieve veiligheid op straat te slapen. Ze waren bang ’s nacht gekidnapt, verkracht of vermoord te worden.
In Gulu zul je met veel dingen bezig zijn. Eén van de belangrijkste doelen is om de lokale kerk daar verder te helpen met hun sportministry. Dit betekent actief optrekken met jeugd en mensen van de kerk in de outreaches die je gaat doen, om zo hen enthousiast te maken en te trainen om door te gaan. Je zult dus veel in de praktijk laten zien.
Naast Gulu zul je bezig gaan in de dorpjes in de omgeving, hoop en liefde brengen aan beschadigde mensen die op een geteisterde plek wonen. Bovendien zul je ook tijdens dit project de praktische hulp bieden die zo hard nodig is.
Oeganda
Oeganda is, zoals bijna elk Afrikaans land, een land met een bloederig verleden. De krankzinnige dictator Idi Amin (de ‘uitvinder’ van de kindsoldaat) was nog geen dertig jaar geleden verantwoordelijk voor massamoorden waar uiteindelijk honderdduizenden doden vielen. Blanke Europeanen hebben de grenzen van Oeganda min of meer willekeurig vastgesteld, zonder rekening te houden met stammen en de grenzen van hun territoria. Dit leidt tot veel onrust en opstandigheid. Ondanks dit zwarte verleden en de nog steeds veel voorkomende hekserij en zwarte magie, is Oeganda een prachtig, vriendelijk land, met veel mooie natuur. Maar de wonden blijven.









19-7-2010 t/m 11-8-2010
Gulu, in Oeganda
€ 2.250,-
UG001
Joanne Broekema en Mike Verkouter
Dit project zit helaas vol…





