Live your passion for the King!

AIA Sportzomer: Hup Holland Hup

De zon schijnt. Watertorren draaien rimpelende kringen in de vijver, waardoor het lijkt of het zachtjes regent. Vissen zwemmen loom onder het wateroppervlak. Rust daalt neer over de Kroeze Danne. Het is dinsdag zes juli, negen uur ’s ochtends en tijd voor stille tijd. De deelnemers zoeken een rustig plekje uit om hun tijd met God door te brengen.

AIA Moldavië
Gisteravond is het begonnen. Ruim 130 deelnemers zeulen hun tassen en koffers het terrein op, op zoek naar de inschrijving of hun slaapplek. Onder hen niet alleen Nederlandse jongeren. Ook twee Macedoniërs, zes Moldaviërs en twee Turken zullen de conferentie meemaken en meegaan op project. De Moldaviërs hebben een reis van 24 uur achter de rug, voor ze in Hengelo op het station staan. Ze zijn moe, maar nieuwsgierig en hebben er zin in. Eén van de eerste vragen: “Are we going to watch the match tomorrow?” Al snel komt “Hup Holland Hup” er al aardig vloeiend uit, hoewel “Laat de leeuw niet in zijn hempie staan” aanzienlijk meer moeite oplevert.

Een aantal van hen werken voor AIA Moldavië en komen hier een kijkje nemen. Niet alleen om de AIA-werkwijze mee te maken, maar ook om bemoedigd te worden als ze zelf bezig zijn met het geloof verspreiden in een land waar dat heel wat moeizamer gaat dan in Nederland. Als ze horen dat we over twee weken met 350 jongeren naar Afrika gaan, is het even stil. Ze laten het getal op zich inwerken.“Wow, that’s a lot,” verzucht er één.

Aartsvader
De eerste avonddienst spreekt Henk Stoorvogel, oprichter van Athletes in Action en daarom in het programmaboekje omschreven als één van de aartsvaderen van AIA. Hij is nog steeds betrokken en spreekt regelmatig op een event.
Henk spreekt over de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan. Wie is je naaste? Wie kan je helpen? Elke jongere op dit event kan een barmhartige Samaritaan zijn voor de kinderen en tieners die volgende week op het sportveld afkomt. Dan draait Henk de rollen om. Kun je anderen barmhartigheid bewijzen als je zelf nog gewond bent? Durf je te erkennen dat je gewond op de grond ligt en hulp nodig hebt? Hij roept deelnemers op zich door Jezus op te laten rapen en te verzorgen als er wonden zijn.

Kennismaking
Na de dienst zijn er broodjes worst en is er de eerste teamtijd. Veel teams hebben al in de weken voorafgaand aan deze tijd bijeenkomsten gehad, maar voor sommigen is dit hun eerste kennismaking met het team. Hoog tijd om elkaar te leren kennen voordat iedereen naar bed moet (en over het algemeen ook gaat…).

Inmiddels verbergt de zon zich regelmatig achter grijze wolken, is de rust weer voorbij, de stille tijd afgelopen. Het is één uur. Na de lunch beginnen de AIA X-games, een spelmiddag waarin de groepen tegen elkaar strijden om hun krachten te meten in verschillende disciplines. En die Moldaviër kan gerust zijn: de dienst vanavond wordt vervroegd, zodat we daarna Nederland – Uruguay kunnen kijken!
Hup Holland Hup!

Geplaatst op dinsdag 6 juli 2010.

Eé reactie op “AIA Sportzomer: Hup Holland Hup”

Laat een reactie achter…